Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 22230 от 11.11.2019, Районен съд - Пловдив

Съд
Районен съд - Пловдив
Дело
Административно наказателно дело 6969/2019
Вид
Разпореждане № 22230
Подписан
11.11.2019
Състав
ТЕОФАНА БОЖИДАРОВА СПАСОВА

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 22230

Гр. Пловдив,

11.11.2019г.

ТЕОФАНА СПАСОВА, съдия при

Пловдивски районен съд, след като се запознах с материалите по АНД № 6969/2019г. по описа на ПРС - ХХІІІн.с., по делото, установих следното :

Постъпила е жалба от А.Н.А., чрез пълномощника й адв. С. против Наказателно постановление № 1/06.08.2019г. на Началника на РУП Труд, с което на първата е наложено административно наказание “Глоба” в размер на 2000лв.

При служебната проверка от страна на съда се констатира, че не са налице законоустановените предпоставки за образуване на наказателно административен характер дело. Абсолютна предпоставка за последното е наличието на отговаряща на изискванията на чл.59 и следващите от ЗАНН жалба. Съгласно чл.59, ал.2 от същия закон нарушителят може да обжалва издаденото Наказателно постановление в седемдневен срок от връчването му пред съответния Районен съд. Видно от материалите по настоящото дело, атакуваното постановление е връчено лично на лицето на 27.09.2019г.

От друга страна подадената жалба е заведена с дата на подаване 08.10.2019г. Следователно жалбоподателят не е спазил установения седемдневен срок за обжалване на издаденото му Наказателно постановление, който е изтекъл на 07.10.2019г.

Предвид изложеното съдът намира, че не е налице редовно и своевременно подадена жалба, въз основа на която да се образува съдебно производство по обжалване на Наказателно постановление № 1/06.08.2019г. на Началника на РУП Труд. Поради това и последното следва да бъде ПРЕКРАТЕНО.

Ето защо съдът

Р А З П О Р Е

Ж Д А :

ВРЪЩА жалбата на А.Н.А., чрез пълномощника й адв. С. против Наказателно постановление № 1/06.08.2019г. на Началника на РУП Труд, с което на първата е наложено административно наказание “Глоба” в размер на 2000лв.

ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по образуваното АНД № 6969/2019г. по описа на ПРС-ХХІІІн.с.

Разпореждането подлежи на обжалване пред ПАС в 7-дневен срок от получаване на съобщението за постановяването му.

РАЙОНЕН СЪДИЯ :

ВЯРНО, СЕКРЕТАР Н.Т.