Разпореждане № 4886 от 20.09.2023, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 284/2022
- Вид
- Разпореждане № 4886
- Подписан
- 20.09.2023
- В сила
- 20.09.2023
- Състав
- Тони Кръстев
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 4886 гр. Варна, 20.09.2023 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Тони Кръстев като разгледа докладваното от Тони Кръстев Търговско дело № 20223100900284 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Постъпила е въззивна жалба вх. № 20582/23.08.2023г. от „ТЕЦ Варна“ ЕАД, представлявано от Данаил Папазов против решение № 341/03.08.2023г. по т.д. № 284/2022г. на ВОС, която е предявена в срока по чл.259, ал.1 от ГПК.
С разпореждане № 4533/28.08.2023г. по делото съдът е оставил без движение жалбата и е указал на жалбоподателя в едноседмичен срок да отстрани нередовностите по жалбата си, като формулира ясен петитум и представи доказателство за внесена по сметка на Апелативен съд гр. Варна държавна такса за въззивното обжалване.
Съобщението, ведно с препис от разпореждането, е връчено на жалбоподателя на 04.09.2023г. и даденият едноседмичен срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 11.09.2023г., към който момент, както и понастоящем, указанията не са изпълнени, поради което са налице и предпоставките на чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК за връщане на жалбата.
Мотивиран от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 20582/23.08.2023г. от „ТЕЦ Варна“ ЕАД, представлявано от Данаил Папазов против решение № 341/03.08.2023г. по т.д. № 284/2022г. на ВОС, на осн. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред Варненски апелативен съд в едноседмичен срок от съобщаването му.
Препис от настоящото разпореждане ДА СЕ ВРЪЧИ на въззивника.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 1