Определение № 13889 от 24.10.2019, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 15875/2019
- Вид
- Определение № 13889
- Подписан
- 24.10.2019
- Състав
- НЕДЕЛИНА ЕВГЕНИЕВА МАРИНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 127, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
О П
Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ гр. Варна, 24.10.2019 г.
ВАРНЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО
ОТДЕЛЕНИЕ, 48 състав, в закрито заседание на двадесет и четвърти октомври през две хиляди и деветнадесета година, в състав:
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: НЕДЕЛИНА МАРИНОВА като разгледа гр.д.
№ 15875 по описа за 2019 г., намира следното:
Производството по делото е образувано по искова молба вх.
№ 71470/2.10.2019 г. от Е.М.Д..
При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното:
С Разпореждане № 43776/04.10.2019 г., постановено по настоящото дело, съдът е дал следните указания на ищцата: 1. да посочи ЕГН и пълен адрес за призоваване; 2. да уточни срещу кого предявява иска си, след като вземе предвид, че надлежна страна по същия следва да е правен субект, съответно посочи име и адрес за призоваване на ответника, на основание чл. 127, ал. 1, т. 2 ГПК; 3. да посочи изрично кое решение на кого и кога взето обжалва; 4. да формира изричен петитум за всяко едно обжалвано решение поотделно; 5. да посочи конкретни пороци, от които страда всяко едно решение, предмет на обжалване; 6. да представи доказателство за внесена държавна такса по сметка на Районен съд - Варна за всеки един предявен иск, която следва да е в размер на по 50 лева. В
Разпореждане № 43776/04.10.2019 г. са посочени също така последиците в случай на неизпълнение на дадените указания в срок.
Съобщението е редовно връчено лично на ищцата на 14.10.2019 г. Съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК, едноседмичният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 21.10.2019 г., който ден от седмицата е присъствен. В указания срок и до настоящия момент ищцата не е депозирала молба, насочена към отстраняване на нередовностите на подадената искова молба.
С оглед на изложеното и на основание чл.129, ал. 3 ГПК, исковата молба следва да бъде върната и производството, образувано по нея, да бъде прекратено.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д.
№ 15875 по описа за 2019 г. на Варненски районен съд, 48 състав, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Определението подлежи на обжалване от ищцата в едноседмичен срок от съобщаването му с частна жалба пред Варненски окръжен съд.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: