Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 524 от 26.10.2022, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Административно дело 282/2022
Вид
Определение № 524
Подписан
26.10.2022
В сила
30.01.2023
Състав
ДЕСИСЛАВА БЛАГОЕВА ТАБАКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 27, ал. 6 · Закон за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№

524 гр. Кюстендил, 26.10.2022 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД –

КЮСТЕНДИЛ, в закрито заседание на двадесет и шести октомври две хиляди двадесет и втора година, в състав:

СЪДИЯ: ДЕСИСЛАВА ТАБАКОВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 282/2022 г. по описа на Административен съд – Кюстендил и за да се произнесе взе предвид следното:

Делото е образувано по жалба на Природен парк „Рилски манастир“, гр. Рила срещу решение от 28.07.2022 г. на ръководителя на Управляващия орган (УО) на Оперативна програма "Околна среда 2014-2020" (ОПОС) за резултата от приключилия процес на верификация на искане за окончателно плащане № 14/14.01.2021 г. по АДБФП № BG16M1OP002-3.007-0013-C02 „Поддържащи и възстановителни дейности в местообитание 6430 Хидрофилни съобщества от високи треви в равнините и в планинския до алпийския пояс и на целеви хищни птици на територията на Природен парк „Рилски манастир“.

С разпореждане № 970 от 23.09.2022 г., производството по делото е оставено без движение и на жалбоподателя е указано в 7-дневен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовността на жалбата, като внесе по сметка на Административен съд – Кюстендил дължимата на основание чл. 27, ал. 6 ЗУСЕФСУ (загл. изм. ДВ, бр. 51 от 2022 г., в сила от 1.07.2022 г.) държавна такса в размер на 0, 8 на сто, но не повече от 1700 лв., изчислени върху материалния интерес.

С разпореждането на основание чл. 158, ал. 1 АПК е указано, че срокът за отстраняване на посочената нередовност е 7-дневен, като в случай на неизпълнение на дадените указания в посочения срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

На 30.09.2022 г. е връчено редовно съобщението с разпореждането за отстраняване на констатираната от съда нередовност на жалбата. Седмодневният срок е изтекъл на 07.10.2022 г. - петък (присъствен ден), като и до настоящия момент указанията не са изпълнени.

Предвид изложеното и на основание чл.

158, ал. 3 от АПК, жалбата следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да бъде прекратено.

Воден от горното, Административен съд – Кюстендил

О П Р

Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Природен парк „Рилски манастир“ срещу решение от 28.07.2022 г. на ръководителя на Управляващия орган (УО) на Оперативна програма "Околна среда 2014-2020".

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 282/22 г. по описа на Административен съд – Кюстендил.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

СЪДИЯ: