Акт от 09.10.2023, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- 1994/2023
- Подписан
- 09.10.2023
Цитирани разпоредби
- чл.158 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.45, ал.3 · Закон за местното самоуправление и местната администрация
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 2768
Варна, 09.10.2023 г.
Административният съд – Варна – ХІІ състав, в закрито заседание на девети октомври две хиляди и двадесет и трета година в състав:
СЪДИЯ:
ДАНИЕЛА НЕДЕВА
Като разгледа докладваното от съдия ДАНИЕЛА НЕДЕВА административно дело № 20237050701994 / 2023 г., за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.145 от Административнопроцесуалния кодекс /АПК/ вр. чл.45, ал.3 от ЗМСМА.
Образувано е по жалба от Д.Т.Д., против Решения № 1316-3, 1316-3-1 и 1316-3-2 на Общински съвет - гр. Варна, по протокол № 36 от заседание, проведено на 11.08.2023г.,
С разпореждане №8522/21.09.2023г. производството по делото е оставено без движение и на жалбоподателя е указано в седмодневен срок от получаване на съобщението да изправи констатираните от съда нередовности. С разпореждането на основание чл.158 ал.1 АПК е указано, че срокът за отстраняване на посочените нередовности е седем дни, като в случай на неизпълнение в указания от съда срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.
На
26.09.2023г. е връчено на жалбоподателя лично съобщението с разпореждането за отстраняване на констатираните от съда нередовности по жалбата. Седмодневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 03.10.2023г. вторник – присъствен ден, като и до настоящият момент нередовностите не са изправени.
С факта на неизпълнение на указанията за отстраняване на нередовностите по жалбата и констатираното бездействие от жалбоподателя, настъпват последиците на чл.158 ал.3 вр. ал.1 АПК, с оглед на което, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба вх.док. №12662/07.09.2023г. от Д.Т.Д., против Решения № 1316-3, 1316-3-1 и 1316-3-2 на Общински съвет - гр.
Варна, по протокол № 36 от заседание, проведено на 11.08.2023г., ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №1994 по описа на Административен съд – Варна за 2023г.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба в седмодневен срок от получаване на съобщението до страните пред Върховен административен съд.
СЪДИЯ: