Акт от 14.05.2018, Районен съд - Попово
- Съд
- Районен съд - Попово
- Дело
- 219/2018
- Подписан
- 14.05.2018
- В сила
- 22.06.2018
Р
А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 379 гр. Попово,
14.05.2018г.
Подписаната, Маринела Стефанова
– съдия в Поповски районен съд, като поставих на разглеждане гр.д. № 219/2018г. по описа на ПпРС, в закрито заседание на четиринадесети май през две хиляди и осемнадесета година, установих следното:
Делото е образувано въз основа на препратена по компетентност от РП-П. жалба от Д.П.Д. *** против Я.С.Е. ***.
С разпореждане от 20.03.2018г., след като е констатирал нередовности в депозираната „жалба“, съда е оставил същата без движение. Даден е едноседмичен срок на ищеа да отстрани изрично посочените нередовности, а именно да посочи ясно и недвусмислено в какво се състои искането /какво точно се претендира/; да посочи цената на иска, в случай че е оценяем; да внесе съответната държавна такса за разглеждане на предявения иск; да представи препис от „жалбата” и доказателства към нея за връчване на ответника. Изпратено е съобщение на ищеца на адреса, който е посочил, за отстраняване на нередовностите в молбата, с указание, че ако не се отстранят в дадения едноседмичен срок молбата ще бъде върната. Съобщението, ведно с разпореждането на съда е получено лично на 26.04.2018г. Срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 03.05.2018г.
След като в дадения едноседмичен срок не са изпълнени указанията на съда за отстраняване нередовностите на депозираната молба, същата следва да бъде върната на ищеца, на осн. чл.129 ал.3 във вр. с ал.2 от ГПК.
Въз основа на изложените мотиви, съдът
Р
А З П О Р Е Д И :
ВРЪЩА жалба вх.№1585/14.03.2018г. на Д.П.Д., ЕГН ********** ***, поради НЕ ОТСТРАНЯВАНЕ в срок на нередовности по нея, на основание чл.129, ал.3 във вр. с ал.2 от ГПК, и
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №*************. по описа на Районен съд-П.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищцовата страна, пред Т..
СЪДИЯ: