Определение № 1207 от 04.08.2025, Окръжен съд - Шумен
- Съд
- Окръжен съд - Шумен
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 419/2025
- Вид
- Определение № 1207
- Подписан
- 04.08.2025
- В сила
- 07.10.2025
- Състав
- Мирослав Георгиев Маринов, Петранка Бонева Петрова, Ралица Иванова Хаджииванова
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1207 гр. Шумен, 04.08.2025 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ШУМЕН, СЪСТАВ I, в закрито заседание на четвърти август през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Мирослав Г. Маринов
Членове:
Р. Ив. Хаджииванова
Петранка Б. Петрова като разгледа докладваното от Петранка Б. Петрова Въззивно частно гражданско дело № 20253600500419 по описа за 2025 година
Образувано е по частна жалба вх. №4617/16.06.2025 г. /изпратена на официалния имейл адрес на НПРС на 13.06.2025 г. в 23,57 ч./ от К. В. Г. и Р. К. Й. чрез пълномощника им адв. М. Д. при АК Варна против разпореждане №1147 от 28.05.2025 г. по гр. д. №992/2025 г. на РС – Нови пазар.
С определение №1032 от 02.07.2025 г. частната жалба е оставена без движение с указания до жалбоподателите да отстранят констатираната нередовност на жалбата, а именно – да подпишат подадената частна жалба саморъчно с химикална паста или с валиден квалифициран електронен подпис. Изрично е указано в разпореждането, че при неотстраняване нередовността в срок, жалбата ще бъде върната, а производството - прекратено.
Разпореждането е връчено на жалбоподателите чрез адв. М. Д. на 17.07.2025 г. Срокът е изтекъл на 24.07.2025 г., като указанията на съда не са изпълнени. Тест срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че частната жалба следва да бъде върната, а делото следва да бъде прекратено.
Водим от горното и на основание чл. 275, ал. 2 във вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК, Шуменски окръжен съд
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА частна жалба с №4617/16.06.2025 г. /изпратена на официалния имейл адрес на НПРС на 13.06.2025 г. в 23,57 ч./, депозирана от К. В. Г. и Р. К. Й. чрез пълномощника им адв. М. Д. при АК - Варна против разпореждане №1147 от 28.05.2025 г. по гр. д. №992/2025 г. на РС – Нови пазар, с което частна жалба вх. №4061/28.05.2025 г. срещу разпореждане №978/09.05.2024 г. за връщане на подадената жалба срещу определение №170/04.03.2025 г., е приета за недопустима поради подаването й след изтичане на законния срок за обжалване.
ПРЕКРАТЯВА производството п о в. ч. гр. д. №419/2025 г. по описа на Окръжен съд Шумен.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му 1 на жалбоподателите пред Апелативен съд - Варна.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2