Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 12.11.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
23036/2024
Подписан
12.11.2026

Цитирани разпоредби

  • чл. 258 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 262, ал.2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 137921 гр. София, 12.11.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 51 СЪСТАВ, в закрито заседание на дванадесети ноември през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател:ГЮЛСЕВЕР САЛИ като разгледа докладваното от ГЮЛСЕВЕР САЛИ Гражданско дело № 20241110123036 по описа за 2024 година

Производството е по реда на чл. 262 ГПК.

Постъпила е въззивна жалба вх. №310115/08.10.2026 г. от С. П. А. чрез адвокат М. срещу решение №17655/15.09.2026 г., постановено по настоящото дело.

При извършена служебна проверка, съдът констатира, че въззивната жалба е подадена извън срока по чл. 258 ГПК, поради което на основание чл. 262, ал.2, т. 1 ГПК подлежи на връщане.

По делото се установява, че препис от решение №17655/15.09.2026 г., постановено по настоящото дело, е връчен на С. П. А. чрез адвокат М. на 23.09.2026 г. Двуседмичният срок за обжалване по чл. 258 ГПК е изтекъл на 07.10.2026 г. - работен ден. Въззивната жалба е депозирана в регистратурата на Софийския районен съд на 08.10.2026 г., т.е. 1 ден след изтичане на срока за обжалване.

Предвид така изложеното и на основание чл. 262, ал.2, т. 1 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба вх. №310115/08.10.2026 г. от С. П. А. чрез адвокат М. срещу решение №17655/15.09.2026 г., постановено по настоящото дело.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийския градски съд в едноседмичен срок, считано от датата на уведомяване.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1