Акт от 30.06.2020, Административен съд - Силистра
- Съд
- Административен съд - Силистра
- Дело
- 56/2020
- Подписан
- 30.06.2020
Цитирани разпоредби
- чл. 3, т. 1 · Закон за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г.
РАЗПОРЕЖДАНЕ№501 гр. Силистра, 30 юни 2020 г.
Административен съд – Силистра, в закрито заседание на тридесети юни през две хиляди и двадесета година, в състав:
СЪДИЯ: Елена Чернева разгледа к.а.н.д. № 56 по описа на съда за 2020 г. и, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по подадена касационна жалба от ИА „Автомобилна администрация“ против Решение № 10 / 17. 02. 2020 г. на РС-Дулово по АНД № 153 по описа на съда за 2019 г., с което е отменено НП № 39 – 00000109 / 26. 06. 2019 г. на началника на ООАА гр. Силистра.
При проверка на допустимостта на жалбата съдът констатира, че същата вероятно е просрочена. Решението на РС- Дулово е връчено на касатора на 20. 02. 2020 г., видно от приложената разписка (л. 27 от АНД № 153 / 2019 г.). В решението е указан срока за обжалването му – 14-дневен, а също и органа, пред който да се осъществи – Силистренския административен съд. Срокът за обжалване е изтекъл на 05. 03. 2020 г. – осем дни преди налагането на мораториума върху процесуалните срокове по силата на чл. 3, т. 1 от Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г., и за преодоляване на последиците. Касационната жалба е изпратена по пощата едва на 30. 04. 2020 г., видно от датата на пощенското клеймо, т. е. много след изтичане на 14-дневния срок за обжалване. Тази констатация води до необходимост да се даде възможност на жалбоподателя да представи доказателства, че е спазил срока за обжалване на съдебното решение, тъй като настоящото производство би могло да се проведе единствено при надлежно учредено процесуално правоотношение по обжалване на акта.
Ето защо съдът
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ касационната жалба, по повод на която е образувано настоящото производство.
ЗАДЪЛЖАВА подателя на жалбата в
7-дневен срок от съобщаването на настоящото разпореждане да представи в канцеларията на съда доказателства, че е спазил срока за обжалване на Решение № 10 / 17. 02. 2020 г. на РС-Дулово по АНД № 153 по описа на съда за 2019 г.
При неизпълнение на горепосоченото задължение жалбата ще се остави без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.
Разпореждането не подлежи на оспорване.
СЪДИЯ: