Определение № 586 от 19.06.2023, Административен съд - Русе
- Съд
- Административен съд - Русе
- Дело
- Административно дело 175/2023
- Вид
- Определение № 586
- Подписан
- 19.06.2023
- В сила
- 06.07.2023
- Състав
- СПАС КОСТОВ СПАСОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 586 гр.Русе, 19.06.2023г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд-Русе, II-ри състав, в закрито заседание на 19 юни през две хиляди двадесет и трета година, в състав:
СЪДИЯ: Спас Спасов като разгледа докладваното от съдията адм. д. № 175 по описа за 2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Образувано е по жалба на Е.А.М. ***, срещу отказ на председателя на Районен съд – Русе 0т. 19.11.2021 г. да постанови пълна реабилитация на лицето на основание чл. 88а от Наказателния кодекс.
С разпореждане на съда от 02.05.2023 г. жалбата е оставена без движение на осн. чл. 151, т. 3 от АПК с указания до жалбоподателя да внесе държавна такса за образуваното производство в размер на 10 лева, платима по сметка на Административен съд – Русе, и да представи доказателство в деловодството на съда.
Изрично е предупреден, че при неизпълнение на указанията жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.
Указанията са връчени лично на оспорващия на 15.05.2023 г. като срокът за изпълнението им е изтекъл на 22.05.2023 г. – понеделник, присъствен ден. Дадените указания не са изпълнени, вкл. и към настоящия момент.
Налице е хипотезата на чл. 158, ал. 3 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок жалбата се оставя без разглеждане с разпореждане на съдията-докладчик.
По изложените съображения и на осн. чл. 158, ал. 3 от АПК Административен съд – Русе, II-ри състав
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на Е.А.М. срещу отказ на председателя на Районен съд – Русе 0т. 19.11.2021 г. да постанови пълна реабилитация на лицето на основание чл. 88а от Наказателния кодекс
ПРЕКРАТЯВА производството по делото
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му пред Върховния административен съд СЪДИЯ: