Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 586 от 19.06.2023, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
Административно дело 175/2023
Вид
Определение № 586
Подписан
19.06.2023
В сила
06.07.2023
Състав
СПАС КОСТОВ СПАСОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 586 гр.Русе, 19.06.2023г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

Административен съд-Русе, II-ри състав, в закрито заседание на 19 юни през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

СЪДИЯ: Спас Спасов като разгледа докладваното от съдията адм. д. № 175 по описа за 2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Образувано е по жалба на Е.А.М. ***, срещу отказ на председателя на Районен съд – Русе 0т. 19.11.2021 г. да постанови пълна реабилитация на лицето на основание чл. 88а от Наказателния кодекс.

С разпореждане на съда от 02.05.2023 г. жалбата е оставена без движение на осн. чл. 151, т. 3 от АПК с указания до жалбоподателя да внесе държавна такса за образуваното производство в размер на 10 лева, платима по сметка на Административен съд – Русе, и да представи доказателство в деловодството на съда.

Изрично е предупреден, че при неизпълнение на указанията жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.

Указанията са връчени лично на оспорващия на 15.05.2023 г. като срокът за изпълнението им е изтекъл на 22.05.2023 г. – понеделник, присъствен ден. Дадените указания не са изпълнени, вкл. и към настоящия момент.

Налице е хипотезата на чл. 158, ал. 3 от АПК, предвиждаща, че ако нередовностите не бъдат отстранени в дадения срок жалбата се оставя без разглеждане с разпореждане на съдията-докладчик.

По изложените съображения и на осн. чл. 158, ал. 3 от АПК Административен съд – Русе, II-ри състав

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на Е.А.М. срещу отказ на председателя на Районен съд – Русе 0т. 19.11.2021 г. да постанови пълна реабилитация на лицето на основание чл. 88а от Наказателния кодекс

ПРЕКРАТЯВА производството по делото

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му пред Върховния административен съд СЪДИЯ: