Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1094 от 22.07.2022, Окръжен съд - Плевен

Съд
Окръжен съд - Плевен
Дело
Въззивно гражданско дело 462/2022
Вид
Определение № 1094
Подписан
22.07.2022
Състав
ТАТЯНА ГЕОРГИЕВА БЕТОВА, ГЕОРГИ ИЛИАНОВ АЛИПИЕВ, СВЕТЛА ЙОРДАНОВА ДИМИТРОВА-КОВАЧЕВА

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1094 гр. Плевен, 22.07.2022 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ПЛЕВЕН, І ВЪЗ. ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори юли през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: ТАТЯНА Г. БЕТОВА

Членове:

СВЕТЛА Й. ДИМИТРОВАКОВАЧЕВА

ГЕОРГИ ИЛ. АЛИПИЕВ като разгледа докладваното от ТАТЯНА Г. БЕТОВА Въззивно гражданско дело № 20224400500462 по описа за 2022 година

Делото е образувано по жалба на СТ. М. С., с настоящ адрес ОЗПлевен-длъжник по изп.дело *** по описа на ЧСИ П.П..

С определение № 1007/08.07.2022г. съдът констатира, че жалбата е нередовна, поради което я остави без движение с указания до жалбоподателя, в едноседмичен срок да заяви поддържа ли депозираната жалба, като в случай, че я поддържа да заяви кое изпълнително действие обжалва и развие аргументи за незаконосъобразността му. Ако се твърди несеквистируемост, да се посочи кое свое вземане длъжника счита за несеквистирумо и върху каква сума от вземането е насочено принудително изпълнение в нарушение на закона. Да се формулира искане към съда за отмяна на конкретно действие на ЧСИ П..

Съобщението е връчено лично на длъжника на 13.07.2022г. и до днес – 22.07.2022г. не са изпълнени дадените указания.Поради изложеното, съдът намира, че жалбата следва да бъде върната като нередовна. За съда не е ясен предмета на обжалване и аргументите, с които се обосновава незаконосъобразност на изпълнително действие, за да се произнесе по жалбата. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 20.07.2022г. без жалбоподателят да е направил опит да уточни искането си.

Водим от горното, съдът

1

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩ А жалбата с вх.№ 4751/18.05.2022г. на СТ. М. С., с настоящ адрес ОЗ-Плевен-длъжник по изп.дело *** по описа на ЧСИ П.П., поради неотстраняване на нередовностите и ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д. № 462/22г. на Плевенски ОС.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред ВтАС в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2