Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 663 от 01.04.2021, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
Касационно административно наказателно дело 571/2021
Вид
Определение № 663
Подписан
01.04.2021
Състав
ГАЛИНА ГЕОРГИЕВА РАДИКОВА, ЗЛАТИНА ИВАНОВА БЪЧВАРОВА КЪНЧЕВА, АТАНАСКА АНГЕЛОВА АТАНАСОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.208 и сл. · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 211 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.63, ал.1 · Закон за административните нарушения и наказания

О П Р Е Д Е Л Е Н И

Е № 663 гр. Бургас, 01 април 2021г.

Административен съд гр.Бургас, ХІV състав, в закрито съдебно заседание на първи април, през две хиляди двадесет и първа година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГАЛИНА РАДИКОВА

ЧЛЕНОВЕ: ЗЛАТИНА БЪЧВАРОВА

АТАНАСКА АТАНАСОВА изслуша докладваното от съдия ГАЛИНА РАДИКОВА КНАХД № 571/2021г.

Производството е по реда на чл.63, ал.1 от ЗАНН, във вр. с чл.208 и сл. от АПК.

Образувано е по касационна жалба, подадена от ОДМВР, РУ гр. Карнобат, представлявано от началника В.Х., против Решение № 260017/08.02.2021г., постановено по н.а.х.д. № 303/2020 година по описа на

Районен съд Карнобат.

Съдът намира подадената жалба за недопустима, поради просрочие.

Оспореното решение е съобщено на касатора на 10.02.2021г., а касационната жалба е подадена на 26.02.2021г.( „на ръка“, в деловодството на Районен съд гр.Карнобат).

Разпоредбата на чл. 211 ал.1 АПК, приложима по силата на чл. 63 ал.1 ЗАНН, регламентира срок, в който може да бъде законосъобразно упражнено правото на жалба- 14 дни от деня на съобщението, че решението е изготвено.

В случая този срок е изтекъл на 24.02.2021г. (сряда, работен ден).

Поради това и на осн. чл. чл.63, ал.1 от ЗАНН във вр. с чл. 215 т.3 АПК, съдът, О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна жалба, подадена от ОДМВР, РУ гр. Карнобат, представлявано от началника В.Х., против Решение № 260017/08.02.2021г., постановено по н.а.х.д. № 303/2020 година по описа на Районен съд Карнобат.

ПРЕКРАТЯВА производството по КНАХД № 571/2021г., по опис на Административен съд гр. Бургас.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба, пред ВАС гр. София в 7 дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: