Разпореждане № 4075 от 24.08.2023, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 97/2023
- Вид
- Разпореждане № 4075
- Подписан
- 24.08.2023
- В сила
- 24.08.2023
- Състав
- Деница Славова
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 4075 гр. Варна, 23.08.2023 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, X СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори август през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Деница Славова като разгледа докладваното от Деница Славова Гражданско дело № 20233100100097 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
Постъпилата въззивна жалба вх. № 17271/10.07.2023г. от В. Г. Я., чрез адв. Д. А., срещу Решение № 741/19.06.2023г., постановено по настоящото дело.
С Разпореждане № 3467/14.07.2023 г. са дадени указания на жалбоподателя, в едноседмичен срок от получаване на съобщението, да отстрани констатираните нередовности на въззивната жалба, посредством внасяне на държавна такса и представяне преписи от същата за връчване на насрещните страни. В срока за отстраняването им е постъпила молба вх. № 18916/28.07.2023 г. за продължаване на срока.
С Разпореждане № 3742/01.08.2023 г. срокът е продължен с две седмици, считано от 01.08.2023 г., на осн. чл. 63 ГПК.
В дадения от съда допълнителен срок, изтекъл на 15.08.2023 г. /присъствен ден/, а и към настоящия момент, нередовностите по жалбата не са отстранени, поради което на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, същата следва да бъде върната.
Мотивиран от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 17271/10.07.2023 г. от В. Г. Я., чрез адв. Д. А., срещу Решение № 741/19.06.2023 г., постановено по гр. дело № 97/2023 г. по описа на ВОС.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________
1